Weboldalunk használatával jóváhagyja a cookie-k használatát a Cookie-kkal kapcsolatos irányelv értelmében.
hu

Minden, amit tudni akartál a sisakokról II.

Minden, amit tudni akartál a sisakokról II.
Az előző részben összefoglaltunk mindent, amit a sisakokról érdemes tudni (ezt ITT találjátok). 

Most pedig evezzünk komolyabb vizekre a védősisakokkal kapcsolatos tudnivalók terén!

A védősisakok élettartama:

A sisakok maximális hordási ideje a gyártástól számítódik. Ez az időtartam akkor is pörög, ha a sisak a polcon van. Emiatt előfordulhat, hogy egy nagy kedvezménnyel kínált sisak már évek óta a polcon van, így kevesebb ideig használható a vásárlást követően. A gyártó határozza meg a sisak élettartamát a gyártási folyamat alapján, amely 2-3 évtől akár 7 évig is terjedhet. Gyakran 5 év a használatba vételtől számítva, maximum 3 évig tárolható, így gyártástól 8 évig használható. Ha azonban egy termék 1 hónapos, és elkezdik használni, az élettartama nem 7 év és 11 hónap, hanem csak 5 év.

Szabvány és jelölések:

A sisakoknak az EN397-es szabványnak kell megfelelniük, ezt a gyártási idővel együtt fel kell tüntetni rajtuk. A magyar nyelvű tájékoztató tartalmazza a jelölések értelmezését, a gyártás időpontját és a szabványnak való megfelelést.

Használati hőmérséklet:

A sisakokat -30 és +50 fok közötti hőmérsékleten lehet használni. Ez alatt túl merevvé válnak, és nem látják el védelmi funkciójukat, míg felette az anyag meglágyulhat, veszélyeztetve a védelmet.

Napi ellenőrzés:

A napi első használat előtt a felhasználónak ellenőriznie kell, hogy van-e látható elszíneződés a sisak felületén, ami UV károsodásra utalhat. Fontos megfigyelni, hogy van-e mechanikai sérülés, például repedés, törés vagy hiányzó darab.

Felülvizsgálat:

A felülvizsgálat gyártófüggő. Egyes gyártók külön képzést írnak elő, míg más esetekben hozzáértő személy végezheti el az ellenőrzést. Vizsgálni kell, hogy a sisak milyen ütésnek kell ellenállnia, véd-e olvadt fém fröccsenése ellen, milyen mérettartományban használható, és milyen oldalirányú nyomásnak teszi ki a fejet. A vizsgálat gyakorisága általában évente történik, míg alpintevékenységek során félévente szükséges, ha ez előírt. Viszont ebben az esetben több szabványnak is meg kell felelnie nem csak az EN397-nek.

Sisakok színei:

A sisakok különböző színei segítik a dolgozók megkülönböztetését munkakörük alapján.

Új gyártási technika:

Sisakjaink esetében új gyártási technikát fejlesztettünk ki, ami ár/érték arányban a legkedvezőbb. 5+5 éves élettartamot kínálunk, ami azt jelenti, hogy termékeink gyártástól kezdve 10 évig használhatóak, használatba vételtől pedig 5 évig. Így nem kerülhet ki tőlünk olyan sisak, amely esetében nem használható ki maximálisan az 5 év.

A védősisakokkal kapcsolatos tudnivalók segítenek nektek abban, hogy hogyan válasszátok ki a megfelelő sisakot. Reméljük, hogy ez a cikk hasznos volt, és tartsatok velünk legközelebb is!  wink